Aktivní seniorský život,
příjemná rodinná atmosféra
a profesionální péče

Všichni chceme prožít krásný a plný život.
Ti, kteří zůstanou aktivní, zůstanou déle mladí a šťastní.

Přímo před dveřmi pokoje na klienty čeká živý a rozmanitý komunitní život - kulturně, společensky i gastronomicky.

Program nejvyšší kvality nabízí nádhernou zahradu, kavárnu a společenskou místnost, pravidelné organizované aktivity i společné exkurze a výlety. Aby toho nebylo málo, chystáme také otevřené kurzy pro lidi z okolí: cvičení pro seniory, trénink paměti, keramické dílny a mnoho dalšího, které nejen seniorům dává příležitost poznat náš dům a jeho obyvatele. Pro klienty jde zároveň o vítanou příležitost, jak zůstat v kontaktu s běžným životem a navazovat nová přátelství.

Co všechno chystáme pro duševní i fyzickou kondici našich klientů?

ZŮSTAT
SOUČÁSTÍ KOLEKTIVU

Tvoříme pro klienty aktivní program tak,

aby krom potřebného odpočinku netrávili čas zavření ve svém pokoji. Klienti budou mít možnost trávit čas v rámci areálu i mimo areál individuálně nebo při organizovaných aktivitách.

KREATIVNÍ
PROGRAMY

Dílna, výtvarné programy, manuální tvoření

udržuje manuální obratnost, procvičuje koordinaci, mobilitu, stimuluje smysly, trénuje paměť a prostě vás dělá šťastnými. Zůstat kreativní znamená zůstat duševně fit.

SPOLEČENSKÉ
AKTIVITY

Společné vaření, zpěv či přednášky?

Vytváříme širokou škálu aktivit jak v rezidenci pro seniory, tak v parku. Díky účasti na společném díle, jako je třeba amatérské divadlo, se posiluje pocit sounáležitosti a větší společenské vazby, pomáhají se prolamovat ledy mezi novými obyvateli rezidence.

DOSTATEK
POHYBU

Organizované společné cvičení nebo individuální sport?

Abychom udrželi mobilitu a kondici co nejdéle, nabízíme jak instruovaná společná cvičení zaměřená na zachování fyzické kondice i rekonvalescenci, tak i možnost individuálních cvičení na venkovních sportovištích, procházek nebo třeba zapůjčení elektrokola. Pohyb je zkrátka součástí dne plného radosti a zábavy.

SEZONNÍ
ČINNOSTI

Kromě celoročních stálých akcí klienti zažijí také

sezónní zajímavosti o Velikonocích, adventu a Vánocích, ale také fašaňky, dožínky či slavnosti sezónního ovoce. Ať již v rámci areálu rezidence nebo při organizovaných výletech.

OTEVŘENÝ
DŮM

Zůstat součástí společnosti, nejen uzavřeného společenství

To je jedním z našich cílů. Proto chystáme otevřené kurzy i pro okolní obyvatele, které do rezidence přitáhnou další lidi a umožní klientům nová setkání, Chystáme rezidenci tak, aby zde čas rády trávily i návštěvy obyvatel. Třeba malí vnoučci.